Uzmanincelemesi.com, Gelir Ortakları tarafından yaratılan program aracığıyla çeşitli reklam programları ile işbirliği yaparak web sitelerine reklam gelirlerinden ve reklam linklerinden para kazanma şansı verir.

En iyi kombiler 2024

Bu kategoride ürünü seçmek kolay değil çünkü piyasada çok fazla seçenek var. Hayatınızı kolaylaştırmak için en iyi 10 kombi modelleri seçtik. Bu eşsiz listeyi yapmak için fiyat, özellik ve talep karşılaştırması yaptık.

Fotoğraf
Ad
Değerlendime
Fiyatı gör
1
Daikin NDJ D2CND035
5.0
Fiyatı gör trendyol.com
2
Eca Proteus Premix 35 Kw
4.9
Fiyatı gör trendyol.com
3
Vaillant Ecotec Pro 286/5-3
4.8
Fiyatı gör trendyol.com
4
Daikin NDJ D2CND024
4.7
Fiyatı gör trendyol.com
5
Buderus Logamax Plus GB122I
4.7
Fiyatı gör trendyol.com
6
Bosch Condens 2300i
4.6
Fiyatı gör trendyol.com
7
Vaillant Ecotec Intro
4.6
Fiyatı gör trendyol.com
8
Bosch Condens 2500
4.5
Fiyatı gör trendyol.com
9
Demirdöküm Nitromix P24
4.5
Fiyatı gör trendyol.com
10
Eca Proteus Premix 24 Kw
4.5
Fiyatı gör trendyol.com

Komple Kombi satın alma rehberi

Türkiye’nin en iyi kombisini satın almayı planlarken, herhangi bir karar vermeden önce araştırma yapmanız ve tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu anlamanız önemlidir. Bu kılavuz, piyasadaki farklı en iyi kombi türlerini ve satın alırken hangi özellikleri aramanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

En iyi kombiler, evinizi ısıtmanın ve sıcak su sağlamanın verimli ve yerden tasarruf sağlayan bir yoludur. Suyu ihtiyacınız kadar ısıtarak çalışırlar, bu nedenle sıcak su deposuna gerek yoktur. Kombiler hem gaz hem de akaryakıt modellerinde mevcuttur ve duvara monte veya zemin tipi olabilir.

En iyi kombiyi seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır:

 • – Evinizin büyüklüğü
 • – Banyo sayısı
 • – Kullandığınız sıcak su miktarı
 • – Senin bütçen

En iyi kombiyi seçerken, eviniz için doğru boyutu seçmek önemlidir. Çok küçük bir boyler seçerseniz, sıcak su ihtiyacınızı karşılayamayacaktır. Tersine, çok büyük bir kazan seçerseniz, daha az verimli olacak ve işletme maliyeti daha yüksek olacaktır.

Eviniz için en uygun kombi boyutunu belirlemenin en iyi yolu, bir ısı kaybı hesaplayıcı kullanmaktır. Bu çevrimiçi araç, ihtiyaçlarınız için en iyi boyleri önermek için evinizin metrekaresini, yalıtım seviyelerini ve bina sakinlerinin sayısını dikkate alır.

Eviniz için doğru boyutta en iyi kombiyi seçtikten sonra, paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için özellikleri ve fiyatları karşılaştırabilirsiniz. En iyi kombileri karşılaştırırken aşağıdaki gibi özelliklere bakın:

 • – Enerji verimliliği derecelendirmeleri
 • – Garanti kapsamı
 • – satış sonrası servis
 • – Kurulum maliyetleri

En iyi kombiyi seçerken, iyi garanti kapsamı ve satış sonrası hizmet sunan saygın bir marka seçmek önemlidir. Bu, kombinizle ilgili herhangi bir sorun olması durumunda güvence altında olmanızı ve yardıma ihtiyacınız olduğunda arayabileceğiniz birinin olmasını sağlayacaktır.

En iyi kombiyi kurmak karmaşık ve zaman alıcı bir süreç olabilir. Kendiniz yapmakta rahat değilseniz, işi yapması için bir profesyonel kiralamak en iyisidir. Kurulum maliyetleri, seçtiğiniz kazanın boyutuna ve tipine ve kurulumun karmaşıklığına bağlı olarak değişecektir.

Kombiler, eviniz için sıcak su sağlarken yerden ve paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur. Araştırmanızı yaparak ve ihtiyaçlarınıza uygun ölçü ve modeli seçerek eviniz için en uygun fiyata en uygun kombiyi bulabilirsiniz.

Kombi Çeşitleri

En iyi kombilerin iki ana tipi vardır: gaz ve petrol.

Gazlı kombiler Türkiye’de en çok tercih edilen tip olup, hem kombi hem de sistem versiyonları mevcuttur. Gaz en iyi kombiler tipik olarak petrol en iyi kombilerden daha verimlidir ve daha düşük karbondioksit seviyeleri yayarlar.

Petrolün en iyisi kombiler Türkiye’de daha az yaygındır, ancak bir yağ kaynağına erişiminiz varsa kullanılabilirler. Petrol en iyi kombiler, tipik olarak en iyi gaz kombilerden daha düşük bir başlangıç ​​maliyetine sahiptir, ancak daha az verimlidirler ve daha yüksek karbondioksit seviyeleri yayarlar.

markalar

Piyasada bulunan birçok en iyi kombi markası vardır ve iyi garanti kapsamı ve satış sonrası hizmet sunan saygın bir marka seçmek önemlidir. Türkiye’de bulunan en iyi kombi markalarından bazıları şunlardır:

 • – Proteus
 • – Vaillant
 • – Daikin
 • – Buderus
 • – Worcester Bosch
 • – Viessmann

Çözüm

En iyi kombiler, evinizi ısıtmanın ve sıcak su sağlamanın verimli ve yerden tasarruf sağlayan bir yoludur. Evinizin büyüklüğü, banyo sayısı, kullandığınız sıcak su miktarı ve bütçeniz gibi en iyi kombiyi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birçok faktör vardır.

Başa dön tuşu
Kapalı