Uzmanincelemesi.com, Gelir Ortakları tarafından yaratılan program aracığıyla çeşitli reklam programları ile işbirliği yaparak web sitelerine reklam gelirlerinden ve reklam linklerinden para kazanma şansı verir.

En iyi su arıtma cihazları 2024

Bu kategoride ürünü seçmek kolay değil çünkü piyasada çok fazla seçenek var. Hayatınızı kolaylaştırmak için en iyi 10 su arıtma cihazları seçtik. Bu eşsiz listeyi yapmak için fiyat, özellik ve talep karşılaştırması yaptık.

Fotoğraf
Ad
Değerlendime
Fiyatı gör
1
Amway ESPRNG100189
5.0
Fiyatı gör trendyol.com
2
Spring Water SW-11-12-P
4.9
Fiyatı gör trendyol.com
3
Water Point PRA-524026-5787
4.9
Fiyatı gör trendyol.com
4
Hypnos HYP-0098
4.8
Fiyatı gör trendyol.com
5
Aura Cebilon
4.8
Fiyatı gör trendyol.com
6
LG PKS-0046
4.7
Fiyatı gör trendyol.com
7
MİLSUART DP12-SYH-M-E
4.7
Fiyatı gör trendyol.com
8
Hanedan HND-10A-8LPVC-PLI-BASINC
4.6
Fiyatı gör trendyol.com
9
Aquaflo Elite 12
4.6
Fiyatı gör trendyol.com
10
Hanedan P1170S4632
4.5
Fiyatı gör trendyol.com

Su arıtma cihazı satın alma rehberi

En iyi su arıtma cihazını ararken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle, seçtiğiniz arıtıcının Ulusal Sanitasyon Vakfı (NSF) tarafından onaylanmış olduğundan emin olmak istersiniz. Bu sertifika, arıtıcının test edildiği ve kirleticileri sudan çıkardığının kanıtlandığı anlamına gelir.

Ardından, belirli kirleticileri sudan çıkarmak için tasarlanmış bir arıtıcı seçmek isteyeceksiniz. En yaygın kirletici türleri arasında bakteri, virüs ve kist bulunur. Bazı arıtıcılar ayrıca kurşun ve diğer ağır metalleri çıkarmak için tasarlanmıştır.

Son olarak, seçtiğiniz arıtıcı için yedek filtrelerin maliyetini düşünmek isteyeceksiniz. Kullanılan filtre tipine bağlı olarak, yedek filtreler pahalı olabilir. Neyse ki, birçok su arıtma cihazı, yedek filtrelerin maliyetini karşılayan bir garanti ile gelir.

Bu faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda, ihtiyaçlarınız için en iyi su arıtma cihazını bulabileceksiniz.

Su arıtma cihazı çeşitleri

Piyasada birkaç çeşit su arıtma cihazı bulunmaktadır. Seçtiğiniz arıtıcı türü, suyunuzdan çıkarmak istediğiniz kirleticilere bağlı olacaktır.

Ters ozmoz su arıtma cihazları

Ters ozmoz (RO), suyu yarı geçirgen bir zardan zorlayarak kirleticileri sudan uzaklaştıran bir filtrasyon türüdür. RO sistemleri bakteri, virüs ve kistleri sudan uzaklaştırmak için tasarlanmıştır.

Aktif karbon blok su arıtma cihazları

Aktif karbon blok (ACB) filtreleri, oksijen ile işlenmiş aktif karbondan yapılmıştır. ACB filtreleri sudan klor, kurşun ve diğer ağır metalleri uzaklaştırmak için tasarlanmıştır.

ultraviyole (UV) su arıtma cihazları

Ultraviyole (UV) ışığı bakteri, virüs ve kistleri öldürmede etkilidir. UV su arıtıcıları, suyu kimyasal kullanmadan dezenfekte etmek için tasarlanmıştır.

Yedek filtrelerin maliyeti

Daha önce de belirtildiği gibi, yedek filtrelerin maliyeti, bir su arıtma cihazı seçerken dikkate alınması gereken bir faktör olabilir. Arıtıcıda kullanılan filtre tipi, yedek filtrelerin maliyetini belirleyecektir. Örneğin, ters ozmoz membranlarının tipik olarak altı ayda bir ila iki yılda bir değiştirilmesi gerekir. Buna karşılık, aktif karbon blok filtrelerin genellikle her üç ila altı ayda bir değiştirilmesi gerekir.

garantiler

Birçok su arıtma cihazı, yedek filtrelerin maliyetini karşılayan bir garanti ile gelir. Örneğin Aquasana, RO sistemlerinde sınırlı bir ömür boyu garanti sunar. Bu garanti, arıtıcının ömrü boyunca yedek filtrelerin maliyetini kapsar.

Bir su arıtma cihazı seçerken, satın almadan önce filtre değiştirme maliyetini ve garanti kapsamını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun.

Su arıtma cihazı satın alırken akılda tutulması gereken birçok faktör vardır. Bu kılavuzda, sertifikalar, kaldırılan belirli kirleticiler, değiştirme filtrelerinin maliyeti ve garantiler dahil olmak üzere bir su arıtma cihazı seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini tartışacağız. Elinizdeki bu bilgilerle ihtiyaçlarınıza en uygun su arıtma cihazını seçebileceksiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı